دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸
صفحه اصلی / بورس را استارت بزن / میلیاردرهای بورس ایران کدام اند؟

میلیاردرهای بورس ایران کدام اند؟

بر اساس آخرین آمار معاونت بازار شرکت بورس ارزش بازار بورس تهران در پایان خرداد ماه سال جاری ۴ هزار و ۴۳ میلیارد ریال اعلام شد که از این رقم نزدیک به هزار و ۶۵۰ میلیارد متعلق به ۱۰ شرکت بزرگ بورس است که در ادامه به معرفی اجمالی این ده شرکت برتر از نظر ارزش بازار می‌پردازیم.

حتما بخوانید: بنیادی ترین اصل سرمایه گذاری در بورس سهام

شرکت فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نماد “فولاد” با ارزش بازاری به رقم ۲۷۹ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال بیشترین ارزش بازار را دارد و بزرگ‌ترین شرکت بورسی است آخرین پیش‌بینی درآمد هر سهم این شرکت ۷۲۱ ریال با ۷۵ میلیارد سهم و دارای ۲۴% سهام شناور می‌باشد که حجم مبنای آن ۲میلیون و ۹۱۸ هزار واحد می‌باشد که آخرین نسبت قیمت به درآمد آن ۵٫۱۷ است که از میانگین گروه خود کمتر می‌باشد.

پولدارترین های ایران

حتما بخوانید: آموزش دریافت کد بورسی (کد معاملاتی) | مرحله اول

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با نماد “فارس” دومین شرکت بزرگ بورس است که ارزش بازار آن معادل ۲۷۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال می باشد آخرین پیش بینی درآمد هر سهم در این شرکت ۸۲۷ ریال است که نماد “فارس” دارای ۵۰ میلیارد سهم و ۵% سهام شناور است که حجم مبنا آن یک میلیون و ۹۷۴ هزار واحد است و آخرین نسبت قیمت به درآمد سهم در این نماد ۶٫۵۴ است که از میانگین گروه خود کمتر است.

میلیاردرهای ایران

حتما بخوانید: شاخص بازار بورس را بیشتر بشناسیم

شرکت ملی صنایع مس ایران

شرکت ملی صنایع مس ایران با نماد “فملی” سومین شرکت حال حاضر بورس است که دارای ارزش بازار ۱۷۳ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال است که با توجه به اوضاع فعلی این شرکت آخرین پیش بینی درآمد هر سهم این شرکت ۴۹۲ ریال محاسبه شده است که درصد سهام شناور آن ۲۷% در ۶۰ میلیارد سهامی است که این شرکت دارا می باشد حجم مبنا در این نماد یک می باشد و آخرین نسبت قیمت به درآمد سهم در فملی به عدد ۵٫۸۹ رسیده است که نسبت به گروه خود عدد کمتری است.

پولدارترین های بازار بورس

حتما بخوانید: ساده بودن جرم است!

شرکت پتروشیمی مارون

شرکت پتروشیمی مارون که با نماد “مارون” آن را می شناسیم از ارزش ۱۷۱ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال برخوردار است و آخرین پیش بینی درآمد هر سهم خود را ۵۱۴۹ ریال برآورد کرده است و با ۴ میلیارد سهم چهارمین شرکت بزرگ بازار است که حجم مبنای آن یک می باشد و آخرین نسبت قیمت به درآمد هر سهم این نماد ۸٫۳۴ است که با توجه به گروه خود عددی بالاتری است.

بازار بورس ایران

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با نماد “کگل” که پنجمین شرکت بزرگگ بازار است ارزشی معادل ۱۶۳ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال می باشد که آخرین پیش بینی هر سهم برای این شرکت ۵۷۵ ریال پیش بینی شده است ، تعداد سهام این شرکت ۳۶ میلیارد سهم است که ۱۸% آن سهام شناور می باشد ، آخرین نسبت قیمت به درآمد هر سهم ۷٫۸۹ است که این نسبت در مقایسه با نسبت گروه خود عدد کمتری است.

سرمایه گذاری در بورس

حتما بخوانید: ۳ گام اساسی در بازار بورس

شرکت ارتباطات سیار ایران

شرکت ارتباطات سیار ایران با نماد “همراه” از نظر ارزش بازار در رده ششم قرار می گیرد و ارزش بازار آن ۱۳۵ هزار و ۶۹۶ میلیارد ریال می باشد و آخرین پیش بینی هر سهم برای آین شرکت ۳۲۸۶ ریال رقم خورده است ، تعداد سهام منتشره از سوی این نماد ۹٫۶ میلیارد سهم می باشد که ۹% آن سهام شناور است ، آخرین نسبت قیمت به درآمد هر سهم این شرکت ۴٫۳ است که نسبت به گروه خود مقدار کمی بالاتر است .

میلیاردرهای بورس ایران

حتما بخوانید: آشنایی با سایت مدیریت فناوری بورس تهران (TSETMC.com)

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین که با نماد “تاپیکو” فعال می باشد با ارزش بازاری ۱۳۰ هزار و ۸۸۹ میلیارد ریال در جایگاه هفتم بازار قرار می گیرد و آخرین پیش بینی هر سهم این نماد به عدد ۱۳۷ ریال رسیده است ، این شرکت با تقسیم ۸۱٫۵ میلیارد سهم به میزان ۹% سهام شناور دارد و آخرین نسبت قیمت به درآمد هر سهم در این شرکت به عدد ۱۱٫۷۲ رسیده است که در مقایسه با نسبت گروه خود عدد بالاتری است.

بازار بورس و سهام

حتما بخوانید: تاثیر تورم بر بازده سهام در بورس اوراق بهادار تهران

شرکت پتروشیمی جم

هشتمین جایگاه ارزش بازار به شرکت پتروشیمی جم با نماد “جم” تعلق دارد که ارزش آن ۱۱۴ هزار و ۹۳۱ میلیارد ریال است که آخرین پیش بینی هر سهم خود را ۱۸۴۲ ریال اعلام نموده است و شرکت پتروشیمی جم تعداد ۹٫۶ میلیارد سهم را تقسیم نموده که ۱۴% آن سهام شناور است و آخرین نسبت قیمت به درآمد در این نماد از صنعت پتروشیمی ۶٫۵ است که در مقایسعه با میانگین هم گروهی های خود کمتر است.

میلیاردرهای بورس ایران

حتما بخوانید: چگونه سهام عرضه اولیه ارزشمند را تشخیص دهیم؟

شرکت مخابرات ایران

شرکت مخابرات ایران با نماد “اخابر”در جایگاه نهم ایستاده و ارزش خود را به ۱۰۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال رسانده است و آخرین پیش بینی هر سهم خود را ۴۷۹ ریال رقم زده است در حالی که این شرکت تعداد ۶۰ میلیارد ریال سهم را بین سهامداران تقسیم نموده است که ۱۰% سهام شناور دارد آخرین نسبت قیمت به درآمد این شرکت ۳٫۸۱ است که در مقایسه با نسبت گروه خود عدد کمتری است.

میلیاردرهای بورس ایران

حتما بخوانید: برترین نکات سرمایه گذاری از زبان یک سرمایه گذار موفق

شرکت پالایش نفت بندر عباس

شرکت پالایش نفت بندر عباس با نماد “شبندر” بعنوان دهمین شرکت بزرگ بازار است . ارزش آن ۱۰۴ هزار و ۳۸میلیارد ریال است که آخرین پیش بینی هر سهم خود را ۹۳۷ ریال اعلام نموده است ، این شرکت تعداد ۱۳٫۸ میلیارد سهم تقسیم نموده که ۱۱% آن سهام شناور می باشد و آخرین نسبت قیمت به درآمد در این شرکت پالایشگاهی ۸٫۰۵ است که نسبت به گروه خودش عدد بالاتری است.

خرید و فروش بازار بورس

نظرات خود را درباره این مقاله با ما در میان بگذارید.

کالج تی بورس با تجربه 6 سال آموزش بورس ، دوره "معامله گر حرفه‌ای" که شامل تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، رفتارشناسی بازار سهام، مدیریت سرمایه در بورس و روانشناسی معامله گر است را به صورت حضوری در دوره آموزش بورس در مشهد , شیراز , اصفهان , کرمان , تهران , اصفهان , نیشابور , آموزش بورس در ساری و همچنین  دوره آموزش بورس آنلاین برای سایر شهرها برگزار می‌کند. هر کسی برای معامله آنلاین در بازار بورس، نیاز به دریافت کد بورسی غیر حضوری دارد.پیشنهاد می‌شود حتما آموزش دریافت کد بورسی غیر حضوری را مطالعه کنید.

نویسنده | مهدی نوشاب

مهدی نوشاب
مدرس و تحلیلگر بورس اوراق بهادار در کالج تی بورس هستم. دانش آموخته کارشناسی عمران دانشگاه صنعتی سجاد مشهد و دارای مدرک تحصیلی حسابداری از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشور ، دارای 3 سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه بورس و بازار سرمایه و دارای 1 سال سابقه برگزاری همایش‌های آشنایی با بورس و بازار سرمایه و همچنین آموزش در زمینه مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار.

این مطالب را نیز ببینید!

بازار سرمایه و بازار بورس

بازار سرمایه چیست؟ | آشنایی با انواع بازار سرمایه در ایران

بازار سرمایه، بازاری است که سرمایه های خرد و کلان مردم را به‌صورت وام در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *