جمعه , ۱۵ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی / بورس را استارت بزن / آموزش دریافت کد بورسی آنلاین کارگزاری فارابی

آموزش دریافت کد بورسی آنلاین کارگزاری فارابی

آموزش تصویری و فیلم آموزشی دریافت کد بورسی غیر حضوری

گام اول: افتتاح حساب کارگزاری فارابی

ابتدا برای افتتاح حساب بر روی لینک زیر کلیک کنید. پنجره‌ی جدیدی باز می‌شود که شامل دو بخش است.آموزش دریافت کد بورسی

افرادی که اطلاعات حسابشان ناقص بوده است می‌توانند در ادامه یا اصلاح افتتاح حساب واردشده و اطلاعاتشان رو کامل یا اصلاح نمایند.

افرادی که جدید‌الورود هستند در قسمت افتتاح حساب جدید وارد می‌شوند و اطلاعات شخصی خود را که شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کد ملی، شماره موبایل و آدرس ایمیل می‌شود بر اساس گزینه‌ها وارد می‌کنند.

آموزش دریافت کد معاملاتی بورس

نحوه‌ی فعال‌سازی حساب کاربری خود را  انتخاب می‌کنید، (دریافت کد فعال‌سازی از طریق پیامک یا ایمیل)

در گزینه‌ی بعدی شخص حقوقی را انتخاب می‌کنید. ثبت کد امنیتی داخل کادر و در انتها گزینه‌ی ارسال را می‌زنید و منتظر ارسال کد فعال‌سازی خود می‌شوید.

آموزش دریافت کد بورسی آنلاین

نحوه‌ی فعال‌سازی حساب کاربری خود را  انتخاب می‌کنید، (دریافت کد فعال‌سازی از طریق پیامک یا ایمیل)

در گزینه‌ی بعدی شخص حقوقی را انتخاب می‌کنید. ثبت کد امنیتی داخل کادر و در انتها گزینه‌ی ارسال را می‌زنید و منتظر ارسال کد فعال‌سازی خود می‌شوید.

نحوه‌ی فعال‌سازی حساب کاربری خود را  انتخاب می‌کنید، (دریافت کد فعال‌سازی از طریق پیامک یا ایمیل)

در گزینه‌ی بعدی شخص حقوقی را انتخاب می‌کنید. ثبت کد امنیتی داخل کادر و در انتها گزینه‌ی ارسال را می‌زنید و منتظر ارسال کد فعال‌سازی خود می‌شوید.

گام دوم: دریافت کد فعال‌سازی

پس از ارسال کد فعال‌سازی از طریق پیامک یا ایمیل، کد را وارد کرده و تأیید حساب کاربری را می‌زنید. 

گام سوم: تکمیل اطلاعات شخصی

در مرحله‌ی بعد اطلاعات فردی و تماس را وارد کنید و بر روی گزینه‌ی مرحله‌ی بعد کلیک کنید.

آموزش دریافت کد آنلاین بورسی

گام چهارم: تکمیل اطلاعات حساب بانکی

در این مرحله  اطلاعات حساب و اطلاعات شعبه‌ی حساب خود را به‌صورت کامل تکمیل کنید.

صفر تا صد دریافت کد بورسی

در پایین پنجره‌ی اطلاعات بانکی گزینه‌ای به نام لینک شدن از طریق حساب بانک ملت وجود دارد.

آموزش صفر تا صد دریافت کد بورسی آنلاین

منظور از لینک شدن حساب این است که شما می‌توانید مستقیماً از حساب بانکی خود در پلتفرم معاملاتی خرید کنید و نیازی به واریز مبلغ به‌حساب کارگزار ندارد.

گام پنجم: اسکن و ارسال مدارک

این مرحله، مرحله‌ی تکمیل و ارسال مدارک است. اسکن مدارک شامل صفحه اول شناسنامه، کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی است، اسکن و عکس‌ها باید به‌صورت رنگی باشد.

آپلود مدارک رو انجام می‌دهید.

آموزش خرید و فروش در بورس

بعد از آپلود مدارک گزینه‌ای وجود دارد که میزان آشنایی شما با بورس را سؤال می‌کند که جواب رو بر اساس میزان آشنایی انتخاب می‌کنید. 

آموزش صفر تا صد خرید و فروش سهام

و سؤال بعدی تجربه‌ی خریدوفروش شماست. اگر تجربه ندارید که به مرحله‌ی بعد می‌روید. در غیر این صورت اطلاعات کارگزاری قبلی، کد بورسی قبلی، زمان گرفتن کد و سطح پرتفوی خود را مشخص می‌کنید. و وارد مرحله‌ی بعد شوید.

آموزش دریافت کد آنلاین بورس

گام هفتم : احراز هویت

درصورتی‌که مشتری کارگزاری فارابی نبوده‌اید گزینه‌ی موردنظر خود را انتخاب کنید و اطلاعات دیگر را در مورد شهر و محل آزمون خود کامل کنید.

آموزش بورس در مشهد

شهر موردنظر خود و شعبه‌ی کارگزاری که برای آزمون حضوری و احراز هویت باید به آنجا مراجعه کنید را انتخاب نمایید. که آدرس و اطلاعات مربوط به کارگزاری را نمایش می‌دهد که باید برای احراز هویت مراجعه کنید. در صورت نبود کارگزاری در شهر خود می‌توانید حضوراً به دفتر پست مراجعه کرده و در آنجا مراحل احراز هویت خود را انجام دهید.

آموزش خرید و فروش سهام در بورس

قسمت بعدی برای انجام آزمون است که به‌صورت آنلاین و حضوری انجام می‌گیرد که می‌توانید هر گزینه که می‌خواهید انتخاب کرده . آنلاین در لحظه ست و حضوری باید به کارگزاری مراجعه کرده و آزمون رو آنجا انجام می‌دهید. 

سریال شناسنامه خود را وارد کنید  و بر روی گزینه‌ی شروع آزمون کلیک کنید.

گام هفتم: آزمون آنلاین

سؤال‌های آزمون را پاسخ دهید و بر روی گزینه‌ی ثبت کلیک می‌کنید. پس از انجام آزمون، برای شما ایمیلی مبنی بر ثبت‌نام کد آنلاین ارسال می‌شود.

پس از دریافت ایمیل باید برای احراز هویت حضوراً به کارگزاری مراجعه نمایید. در صورت نبود کارگزاری در شهر خود به پست مرکزی مراجعه کرده و مراحل احراز هویت خود را انجام می‌دهید. توجه کنید که فقط در این صورت است که کد آنلاین و کد بورسی شما فعال می‌شود.

آموزش ویدئویی کامل دریافت کد معاملاتی آنلاین

در این بخش، ویدئویی توسط کارشناسان کالج تی بورس تهیه گردیده است که در آن به تشریح کامل نحوه دریافت کد معاملاتی آنلاین بورس پرداخته شده است.

این ویدئویی که توسط آقای بهنام علیپور از اعضای پروتیم تی بورس بصورت اختصاصی برای کاربران سایت کالج تی بورس تهیه گردیده است، به آموزش کامل دریافت کد بورسی غیر حضوری پرداخته می‌شود که با هم به تماشا این ویدئو کاربردی می‌نشینیم.

نویسنده | حسین شیخ ویسی

حسین شیخ ویسی
مدرس و تحلیل‌گر بورس اوراق بهادار در کالج تی بورس هستم. دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، دارای دو سال سابقه حرفه‌ای در زمینه بورس و بازار سرمایه، پشتیبانی دوره های آنلاین و همچنین سابقه برگزاری و مجری‌گری همایش های بورسی در کشور.

این مطالب را نیز ببینید!

سبدگردانی و سبدگردان

سبدگردانی چیست و چه اصول و قوانینی دارد؟

بازار بورس محیطی است که تفاوت‌های بسیار زیادی با محیط‌هایی که در آن بزرگ ‌شده‌ایم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *