شنبه , ۵ بهمن ۱۳۹۸
صفحه اصلی / گوناگون / شرکت یونیک فاینانس سرمایه گذاری با قابلیت فرصت یا تهدید

شرکت یونیک فاینانس سرمایه گذاری با قابلیت فرصت یا تهدید

بیش از دو دهه، از فعالیت شرکت های هرمی در کشور ما می‌گذرد. در ابتدا مردم اطلاع کافی از نحوه فعالیت این شرکت ها نداشتند. همین امر موجب شد، شرکت ها تنها با وعده کسب درآمد هنگفت در ظرف مدت‌زمانی کوتاه و البته بدون هیچ کار و زحمتی، افراد زیادی را فریب دهند. از این راه سرمایه هنگفتی از کشور را خارج نموده و کسب ثروت کردند. در این مقاله به بررسی شرکت یونیک فاینانس و شیوه عملکرد این شرکت می‌پردازیم. دو ویدئو در اینجا قرار می‌دهیم که به طور مفصل به موضوع کلاهبرداری یونیک فاینانس می‌پردازد. حتما این دو ویدئو را به طور کامل مشاهده کنید.

فیلم اول: شرکت یونیک فاینانس غیرقانونی و درغگو است.

 

فیلم دوم:  اعتبار شرکت یونیک فایننس

 

سرمایه گذاری در شرکت یونیک فاینانس

با گذر زمان سرمایه گذاران با افزایش آگاهی و کسب تجربیات تلخ و به اشتراک گذاری آن، همگان از این شیوه کلاه‌برداری مطلع شدند. در ادامه شیوه‌های فریبکارانه و وعده‌های پوچ گذشته برای جذب کردن مردم برای مشارکت در این طرح‌های هرمی، کافی نبود. کلاه‌برداران و ذی‌نفعان این شرکت ها، می‌بایست برای جذب افراد و متقاعد کردن آن‌ها برای سرمایه گذاری، ایده‌های نو و جدیدی را عرضه می‌کردند که این شیوه‌های جدید، جذاب و فریبنده باشد.

حتما بخوانید: صندوق طلا چیست و چگونه می‌توان در صندوق طلا سرمایه گذاری کرد؟

یکی از شیوه‌های نوین جذب افراد، ادعای تأسیس شرکتی خارجی با مشارکت در سود سهام شرکت‌های مطرح دنیا است.

یکی از شرکت هایی که با ایده جدید اما با زیرساخت  هرمی و پوشش سرمایه گذاری در بورس نزدک (NASDAQ) آمریکا به نام “unique finance” فعالیت را با عضو گیری زیرکانه آغاز نموده است.

یونیک فاینانس نام شرکتی منحل شده در زوریخ سوئیس را برای فعالیت انتخاب نموده و از سال ۲۰۱۶ فعالیت خود را شروع کرده است. در حقیقت یونیک فایننس نام جعلی برای شرکت کلاه‌برداری خود انتخاب نموده که خود را شرکتی قانونی و مشغول فعالیت در بورس نزدک آمریکا که به معامله سهام شرکت های مهم وبزرگی چون Apple ، Alphabet،  Face book می‌پردازد، معرفی کرده است. از شعار مکارانه “ارتقای سطح زندگی و درآمد مردم” استفاده می‌کند.

یونیک فایننس، اطلاعات معاملات بورس که کاملاً ساختگی و تماماً اطلاعات لحظه‌ای بورس که در اختیار عموم قرار دارد را استخراج نموده و خود را فعال درزمینهٔ سرمایه گذاری در این شرکت معرفی می‌کند. این امر از یک سرمایه گذار باتجربه پنهان نیست که ماهیت واقعی این شرکت، هرمی است و کاملاً باکمی تحقیق متوجه می‌شود که در این سیستم ، ۱۰۰۰۰ نفر سرمایه خود را از دست می‌دهند. تا اینکه یک نفر واقعاً به درآمد وعده داده‌شده در شرکت، دست پیدا کند.

یونیک فاینانس

یونیک فاینانس با این شیوه نوین همچنین با استفاده از نام شرکت های مطرحی چون Apple، Face book، Microsoft و Yahoo به فریب مردم ناپخته در زمینه سرمایه گذاری پرداخته و از طریق آن اهداف خود را پیاده‌سازی می‌کند.

یونیک فاینانس در تبلیغات، خود را یک کمپانی سرمایه گذاری و یا شرکت مدیریت مالی و crowd funding واقع در شهر زوریخ سوئیس معرفی می‌کند. بر طبق ادعای یونیک فاینانس تیم کاری آن متشکل از یک گروه معامله‌گر حاذق با تحصیلات عالیه همچنین باتجربه کاری در بازارهای مالی و ساخت کسب‌وکار معرفی کرده است.

حتما بخوانید: قرارداد آتی سبد سهام چیست و چگونه معامله می‌شود؟

از دیگر مدعاهای شرکت یونیک فایننس این است که توانسته با ثبت نرم‌افزارهای انحصاری خود درزمینهٔ تجارت الکترونیک باارزش چند میلیون دلاری، بر امنیت و اعتبار خود به دید مشتری افزوده نماید.

 همچنین یونیک فایننس ادعا می‌کند که بیش از ۱۸۰۰ نفر معامله گر در بیش از ۳۰ کشور دنیا دارد.  بر طبق مستندات مشخص‌شده است که همه این موارد واقعیت نداشته و هیچ فعالیت مولد اقتصادی یا سرمایه گذاری در فعالیت یونیک فاینانس نهادینه نشده است.

در سایت شرکت یونیک فاینانس، مدعی حضور در بازارهای مالی جهان را ابراز می‌دارد، اسامی بازار های معرفی‌شده توسط این شرکت به شرح زیر مطرح‌شده:

·         بورس اوراق بهادار نیویورک شامل بورس نیویورک و بورس نزدک

·         بورس اوراق بهادار لندن

·         بورس اوراق بهادار فرانکفورت

·         بورس اوراق بهادار لوگزامبورک

·         بورس اوراق بهادار تورنتو

·         بورس اوراق بهادار استرالیا

البته همه این موارد مورد تایید سازمان‌های نظارتی بین المللی نیست. کار شرکت صرفا جذب سرمایه به‌صورت هرمی است و شرکت با دریافت سرمایه از افراد قربانی جدید، به پرداخت سود اندکی به افراد بالای هرم می‌پردازد.

حتما بخوانید: ۲۱ پاراگراف برتر کتاب معامله‌گر منضبط از مارک داگلاس

اسناد در ادامه آورده شده که یونیک فاینانس از وجهه قانونی برخوردار نبوده و خود را به‌دروغ شرکتی قانونی نشان می‌دهد.

یونیک فاینانس در لیست اخطار سازمان نظارت بر موسسات مالی سوئیس  قرارگرفته است.

یونیک فاینانس و سرمایه گذاری در شرکت های هرمی

 یونیک فاینانس در لیست هشدار کنسول امنیت بین الملل  قرار داده‌شده است.

شرکت های یونیک فاینانس

گریزی بر مدیران شرکت یونیک فاینانس

در سایت یونیک فاینانس به افراد زیر به‌عنوان مدیران این شرکت اشاره‌شده است:

Harry Oliver

Hua chung

Daniel Hartmann

Robert Erickson

Colleen c.Davis

Harley Warren

اما معامله گران بالای هرم و اشخاصی که این سیستم را در ایران راهبری می‌کنند، افرادی بانام‌های “ن ت” و “م  د” هستند که اغلب جلسات توجیهی و معرفی خود را، پرزنت در لابی هتل‌ها قرار داده‌اند.

حتما بخوانید: بنجامین گراهام ؛ پدر سرمایه گذار ارزشی

سرویس‌ها و خدماتی که شرکت یونیک فاینانس ادعا ارائه می‌کند:

 • Trading cource
 • Portfolio management
 • Ongoing review services
 • Online trading platform

شیوه کار و پلن درآمدزایی یونیک فاینانس 

لیدرها و سرشاخه‌های یونیک فاینانس، با ظاهری بسیار شیک که به‌نوعی نمایانگر فرد موجه، تحصیل‌کرده و مطلع از بروکرها و موفق در حوزه سرمایه گذاری در شرکت های بین المللی است، در هتل‌های معروف و لاکچری افراد را پرزنت  می‌کند. کار را طوری جلوه می‌دهند که گویی هیچ‌گونه آسیب مالی در آن وجود ندارد. به علت اینکه این کار وابسته به معامله سهام شرکت های مهم و معتبر است که هرروز موفق‌تر و پیشرفته‌تر از پیش هستند، اطمینان فرد قربانی را کسب می‌کنند.

شرکت های سرمایه گذاری یونیک فایننس

 حال‌آنکه تقریباً همه این معرف‌ها و لیدرها می‌دانند که شرکت، یک شرکت هرمی است. اما به جهت کسب سود، اقدام به معرفی آشنایان خود به‌عنوان زیرمجموعه می‌کنند.
مبلع سرمایه گزاری برای شروع به کار و عضویت در این شرکت ،حداقل مبلغ ۱۰۰۰ دلار است و سپس می‌تواند به فعالیت و عضوگیری بپردازد. هر فرد پس از عضویت توانایی عضوگیری سه نفر زیرمجموعه مستقیم را دارد و درصورتی‌که در هر سه زیرشاخه‌ی معرف مبلغ ۵۰۰۰ دلار سرمایه گذاری صورت گیرد، معرف مبلغ ۱۰۰۰ دلار به‌عنوان جایزه دریافت می‌کند.

حتما بخوانید: در کدام صندوق سرمایه‌گذاری کنیم؟

اما اگر تعادل ۵۰۰۰ دلار در حتی یکی از این سه زیرشاخه برقرار نشود، هیچ جایزه‌ای به او تعلق نگرفته و تنها برای سرمایه گذاری که انجام داده، و به ازای هر نفر عضو جدید، ماهیانه ۳ دلار کمیسیون دریافت می‌کند.
یافته‌ها به اثبات این مسئله که لزوم برقراری تعادل ۵۰۰۰ دلاری در شاخه‌های سه‌گانه برای کسب پورسانت ۱۰۰۰ دلاری، عملاً عضوگیری و فریب افراد را به دنبال خواهد داشت. چراکه فرد سرمایه گذار، عملا از طریق عضوگیری به پورسانت قابل‌توجه دست‌یافته و در غیر این صورت سرمایه گذاری معنای واقعی پیدا نمی‌کند و به سودآوری نخواهد رسید.

به همین دلیل افرادی که در یونیک فاینانس سرمایه گذاری می‌کنند، اکثراً با راه‌اندازی کانال‌های مجازی ازجمله تلگرام فعالیت می‌کنند. با تولید محتوای انگیزشی و آموزشی، سعی در جذب و اغفال افراد جدید داشته و به همین واسطه به ازای هر ۱۰۰۰۰ نفر سرمایه گذار، یک نفر به درآمد مطلوب می‌رسد.

 با توجه به توضیحات آورده  شده و تحقیقات به‌عمل‌آمده می‌توان گفت ریسک سرمایه گذاری در یونیک فاینانس بالای ۹۸ درصد خواهد بود. یک سرمایه گذار متبحر نسبت ریسک به بازده این‌گونه را در زندگی مالی خود جای نخواهد داد.

یونیک فاینانس و توجیه پرداخت سود ثابت:

اشخاصی که در بازار سهام فعالیت دارند و حتی اطلاعات اندکی در رابطه با آن دارند، می‌دانند که امکان ندارد با سرمایه گذاری در این بازار، به سود ثابتی رسید. همچنین اصول و قواعد  سرمایه گذاری در بازار سهام با تلفیق سود و زیان میسر می‌شود و نمی‌توان مبلغ ثابتی را به‌عنوان سود  به جهت  سرمایه گذاری در این مارکت تعریف کرد.

شرکت یونیک فاینانس

 ادعای توجیهی یونیک فاینانس که تنها ۳% از سود سرمایه گذاری خود را به افراد سرمایه گذار پرداخت می‌کند و با توجه به اینکه ۳% از سود سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی چون اپل و مایکروسافت بسیار ناچیز است و سود ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی روزانه، یونیک فاینانس می‌تواند سود ناچیزی را به‌صورت ثابت پرداخت کند.

حتما بخوانید: راز به ثروت رسیدن وارن بافت چیست؟

درصورتی‌که اگر یک روز سود نکند، با توجه به سود کلانی که در همواره به دست می‌آورد، می‌تواند کمیسیون ثابتی را برای سرمایه گذاران در نظر گیرد حال‌آنکه تمام این مدعاها دروغی بیش نیست و در یونیک فاینانس هرمی، سرمایه گذاری نه در نزدک و نه هیچ بازار بین المللی دیگری وجود ندارد و یونیک فاینانس صرفاً از طریق سرمایه گذاری افراد به دام افتاده جدید، سود ناچیزی را به اشخاص فعال و بالای هرم پرداخت نموده و مابقی هرم همه دچار زیان و آسیب مالی خواهند شد.

چرا مردم به این‌گونه سرمایه گذاری گرایش دارند؟

ریشه گرایش مردم به این شرکت های هرمی ازجمله یونیک فاینانس که هرروز بانام و شیوه جدیدی اقدام به جذب سرمایه و سود می‌نمایند را می‌توان به موارد زیر خلاصه نمود:
در ابتدا با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی در کشور، افرادی که سرمایه های خرد و کوچک دارند، قادر به سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی مطمئنی نیستند. با شنیدن سرمایه گذاری در شرکت های بزرگ و نام آشنایی همچون اپل و شرکت های خارجی که در بستر اقتصاد پیشرفته‌تر آمریکا و اروپا فعالیت می‌کنند، به گمان اینکه سرمایه گذاری مطمئن و سوددهی انجام می‌دهند، به این شرکت ها اعتماد می‌کنند. درنهایت منجر به خروج مبالغ کلان ارز از کشور بدون ورود هیچ سرمایه ای به کشور، می‌شوند.
از دیگر موارد اینکه به دلیل ظاهربین بودن و فرهنگ برند گرایی که در بین جوانان بسیار رایج است، برخی جوانان با مشاهده کالاهای لوکس و لاکچری که در اختیار لیدرها و افرادی که در حال پرزنت آن‌ها هستند، قرار دارد؛ گمان می‌کنند که با سرمایه گذاری در این شیوه خاص می‌توانند به آرزوهای خود دست یابند. ضمن اینکه شرکت یونیک فایننس با به یدک کشیدن نام شرکت هایی چون اپل و مایکروسافت که حتی کالاهای آن‌ها در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد، برای به دام انداختن افراد جدید استفاده ابزاری می‌کنند.

حتما بخوانید: تنها راه موفقیت در بورس چیست؟

نتیجه‌گیری:

نتیجه مهمی که هر سرمایه گذار با خواندن این مقاله درک خواهد نمود، این است که برای هر نوع بیزینس و تجارت حتماً آموزش را پیشه کار خود کند و بااطلاع کافی وارد آن حوزه گردد.

متأسفانه خلأ قانونی در برخورد سریع و به‌جا با این شرکت های هرمی و همچنین عدم فرهنگ‌سازی در بین افراد جامعه و نبود فعالیت‌های اقتصادی مولد با سرمایه های اندک، موجب پیدایش و رشد این‌گونه شرکت ها شده است.

 امید است این مقاله با افزایش آگاهی به اشخاص کمک نماید در شیوه سرمایه گذاری خود تأملی کنند و با چشم‌باز وارد حوزه اقتصادی خود شوند.

یونیک فایننس صرفاً نامی جعلی برای این گروه کلاه‌برداری جذب سرمایه به شیوه هرمی است که خود را شرکتی قانونی و مشغول فعالیت در بورس نزدک آمریکا که به معامله سهام شرکت های مهم و بزرگی همچون Apple ، Alphabet،  Face book می‌پردازد، معرفی کرده است.

از دوستانی که این مقاله در افزایش آگاهی وتصمیمات مهم درزمینهٔ سرمایه گذاری مطمئن، چراغ راهشان بوده تقاضا می‌کنم با تعامل برای نوشتن مقالات آتی همراه ما باشند.

نویسنده | بهنام علی پور

بهنام علی پور
مدرس و تحلیل گر بورس اوراق بهادار در کالج تی بورس هستم. دانش آموخته مهندسی الکترونیک دانشکده صنعتی اصفهان و دارای بیش از شش سال سابقه‌ی فعالیت حرفه‌ای در حوزه‌ی بازار سرمایه و بیش از 4 سال آموزش و برگزاری 80 دوره‌ی آموزشی در موضوعات آشنایی با بازار سرمایه و همچنین دوره‌های تخصصی تحلیل تکنیکال و روانشناسی بازار هستم.

این مطالب را نیز ببینید!

تله تحلیلگری در خرید و فروش سهام در بازار بورس

تله تحلیل گری در بازار بورس چگونه شما را به دام می‌اندازد؟

هرروز کارشناسان بورس ما را با پیش‌بینی‌هایشان بمباران می‌کنند. اما واقعاً چقدر می‌توان روی پیش‌بینی‌های …

28 دیدگاه‌ها

 1. Avatar
  shabani hassan

  سلام بسیار عالی بود سپاسگزارم

 2. Avatar
  مجتبی عظیمی

  بسیار عالی توضیح دادبن ،ممنون از راهنمایی خوبی که کردین، ابتدا مردد بودم که منم سرمایت گذاری کنم تو یونیک فاینانس ولی با خوندن این مقاله کلا منصرف شدم. خدا پشت و پناهتان باد.

 3. Avatar

  به منم پیشنهاد سرمایه گذاری تو یونیک فاینانس شد از طریق یه آشنا ولی چندتا موضوع باعث شک من شد
  ۱) ماهانه ۶دلار از حسابت بعنوان بیمه کسر میشه(اجباری)
  ۲) صحبت از وام بدون بهره میکنن ولی تابحال کسی این وام رو نگرفته
  ۳) هیچ اساسنامه ای از شرکت وجود نداره که بتونی قوانینش رو بدونی

 4. Avatar

  چند تا از فامیلای ما هم وارد این جریان شدند هرکاری میکنم قانع نمیشن که پولشون رو خارج کنند متاسفانه .. نمیدونم چرا پلیس فتا سردسته ها رو دستگیر نمیکنه تا افراد بیشتری وارد جریان نشن

 5. Avatar

  من سرمایه گذاری کردم وکاملا راضیممم .شما زورر بهتون اومده ک چرا مردم دارن انقد دلار جابجا میکنن .چون پول ایران بی ارزشترین پوله .۵برابر سود بانک ایران سود میگیرم.شرکت یونیک اصلا کلاهبرداری نیست چون جایی حرفی از اینکه پولتو وردارن ببرن نیست فقط سود میده .اگر طرفم ک رفته بالا زحمت کشیده تا ب اونجا رسیده .کشور ایران هنوزم قشنگه و زیباست

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   با سلام خدمت شما دوست عزیز، درباره ی فعالیت این شرکت شبهات و ایرادات بسیاری وجود داره که با دلیل و مدرک در این مقاله و خصوصا فیلم های موجود در مقاله آورده شده، پس پیشنهاد میشه هر دو فیلم رو حتما ببینید. چنانچه این دلایل از نظر شما منطقی نیست و شرکت از دید شما معتبر است، می توانید همچنان به سرمایه گذاری در آن ادامه دهید. این مقاله صرفا جهت بالا بردن آگاهی خوانندگان بوده و تصمیم نهایی با افراد است. سپاس از شما

 6. Avatar

  خب اگه این شرکت یک شرکت کلاهبرداری هست چرا تو رسانه ملی اطلاع رسانی نمیشه؟چرا پلیس فتا برخورد نمیکنه؟چرا فیلتر نمیشه؟و هزار چرای دیگه؟؟؟؟؟

 7. Avatar

  سلام به من پیشنهاد شده ولی من صرفا به دلیل اینکه دولت مانع میشه اونم بخاطری که اقتصاد ما بسته هست وارتباطی با دنیا انچنان نداریم جلو این جور فعالیتهارو میگیره فقط بخاطری که ارز خارج نشه من اگه تو یه کشور دیگه بودم صد در صد سرمایه گذاری میکردم شما توضیح کالملی ندادید از اول تا اخرش روند کاریشو به صورت ناقص توضیح دادین وهمش گفتین کلاه بردار وجعلی هست من خودم شغل پر درامدی دارم وقت این که زیر مجموع جمع کنم ندارم ولی چرا نگفتید یکی از درامد در اوردن تو این شرکت زیر مجموعه اوردن هست یکی از دوستام ترکیه هست سه سال پیش با دلار پایین ۱۵۰۰۰دلار سرمایه گذاری کرد ولی زیر مجموعه هیچی دنبالش نرفت ماهیانه به ازای هر ۱۰۰۰دلارش ۶۵دلار تقریبان میگیره چرا سود ماهیانشو توضیح ندادین اصلا شما میدونید چجوری این ۶۵دلارو میده اینو یه رباط انجام میده که خود ایرانم این رباطو داره کلی گفتم در کل میخام بگم کلاه برداری نیست ولی تو ایران مجاز نیست اصلا یه شرکتی مثل اپل با اون اتبارش مگه میزاره از اسمش سو استفاده کنن یا بی ام دبلیو یا ده تای دیگش ۶۵دلار در ماه تو ایران الان خیلی هست ولی اون ور هیچی نیست

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   با سلام، به شما پیشنهاد می کنم هر دوفیلم موجود در این مقاله رو کامل ببینید. درباره ی حقه ی پونزی هم مطالعه بفرمایید تا اساسا با نحوه ی پرداخت سود چنین شرکت هایی بیشتر آشنا بشید. پاسخ هایی که به دیدگاه های سایر دوستان دادم رو نیز مطالعه بفرمایید، شاید بیشتر کمکتون کرد. با سپاس از شما

 8. Avatar

  ممنون مطلب خوبیه
  پیشنهاد میکنم یه مطلب تو سایت virgool.io هست. کسانی که دنبال واقعیتن اون رو هم بخونن

 9. Avatar

  سلام و عرض ادب
  بنده تمام جزئیات این شرکت رو بررسی کردم و با صحبت های شما کاملا مغایرت داره.
  اساس این کارگزاری، سرمایه گذاریه و جذب سرمایه گذار بعنوان یک آپشن کاملا اختیاریه.
  بابت سرمایه گذاری هم سالانه بیش از ۷۰٪ سود به سپرده تعلق میگیره.
  درصورتی که اولین مشخصه یک شرکت هرمی اینه که سود شما وابسته به جذب افراد باشه.
  درضمن گواهینامه EV SSL داره که پلیس اینترپل روی صدور این مجوز نظارت داره. همچنین تمام مجوزها و اعتبارات لازم برای یک کارگزاری معتبر بین المللی که تو این توضیحات نمیگنجه.
  ای کاش با دانسته های سطحی خودمون ذهن ها رو منحرف نکنیم.

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   سلام دوست عزیز، با تشکر از اینکه مقاله ی ما رو مطالعه کردید، اما به نظر می رسه فیلم دوم موجود در همین مقاله رو تماشا نکردید. پس لطفا این فیلم رو ببینید تا براتون روشن بشه که دریافت EV و سایر گواهی نامه های سایت یونیک فایننس به هیچ وجه کار سختی نیست و با کمی پول و در زمانی کوتاه قابل دریافت هستند. در ضمن، امن بودن یک سایت به هیچ وجه نمی تونه دلیلی بر معتبر بودن شرکتی که در اون سایت تبلیغ میشه باشه! در واقع بحث امنیت سایبری یک سایت با اعتبار کسب و کاری که در اون سایت معرفی میشه کاملا متفاوته و یک مقوله ی جداست. سپاس از شما

 10. Avatar

  سلام برادر ما یک سال و نیم هستش که تو یونیک هستیم و شرکت به تمام تعهداتش عمل کرده و خدا روشکر همه چیز عالیه البته یک چیز طبیعی هستش که افراد بورس باز قدیمی مثل شما با این جور کارها مخالفت کنید چون کاسبی خودتون بهم ریخته پس تا جایی که بتونید منفی میزنید به مردم ساده ی ایران.

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   سلام خدمت شما دوست عزیز، تمام مطالب و خصوصا ویدیوهای استفاده شده با دلیل و مدرک بوده و صرفا جهت آگاه سازی علاقمندان انجام گرفته، چنانچه شما به هر دلیلی اونها رو غیر منطقی میدونید، می توانید مطالب را نپذیرفته و به سرمایه گذاری خود ادامه دهید. فقط به شما دوست بزرگوار پیشنهاد میکنم حتما هر دو فیلم و پاسخ کامنت ها رو با دقت ملاحظه بفرمایید شاید بتونه تغییری در نظرتون ایجاد بکنه. در پایان هم باید گفت شرکتی صوری در ابعاد یونیک فایننس، هیچ اختلالی در بورس ایران نمیتونه ایجاد کنه ! بورس ایران در کنار بازارهای بسیار بسیار بزرگی مثل فارکس و بورس جهانی و بازار کریپتوکارنسی ها همچنان داره پر قدرت به کار خودش ادامه میده، چرا که هرکدوم از این بازارها ابزار و جذابیت های خاص خودشون رو دارند و در اصطلاح نان دیگری را آجر نمی کنند! پس ذکر نام شرکتی پر حاشیه مثل یونیک فایننس برای این خراب کردن بازار بورس ایران حکم یک شوخی سطحی رو داره! با سپاس از شما

 11. Avatar

  البته مطمئنم این نظر تایید نمیشه ولی برای اینکه وجدان خواب آلود نویسنده رو قلقلک بدم مینویسم
  تمام مطالب با وارونه جلوه دادن و در بهترین شرایط نصف و نیمه بیان کردن مطالب به نحوی که غرض نویسنده حاصل شود بیان شده تا در ذهن خواننده اثر بگذارد

  مثلا چرا نگفتید در صورتیکه فرد صرفا سرمایه گذار باشد و هیچ شخصی را معرفی نکند باز هم میتواند سود سرمایه گذاریش را بروز و با درصد قابل توجه دریافت کند. خود من برای مادر بیسوادم مدت ۷ ماهه که سرمایه گذاری کردم و هر ماه سودی حدود سه و نیم برابر حداکثر سود بانکی بهش پرداخت میشه و حتی هر هفته میتونه سودش رو نقد کنه

  پاداش ۱۰۰۰ دلاری برای تعادل ۵۰۰۰ دلار و بقیه مسائلی که گفته شد پاداشهایی برای کسانی است که میخواهند فعالیت بازاریابی شبکه ای داشته باشند ولی نکته اینجاست که بسیاری از افراد سرمایه گذار اصلا به این پاداشها توجه نمیکنن و معرف هیچ کسی نمیشن و صرقا سود سرمایه گذاری که روزانه و با گزارش زنده و لحظه به لحظه فعالیت ربات بهشون داده میشه براشون جذابیت داره.

  ضمنا سرمایه گذار میتونه بدون قید و شرط و هر زمان که منصرف شد اصل سرمایه رو با کسر هزینه ها و با احراز هویت شخصی دریافت کنه ( چون قرارداد دو ساله است در صورت انصراف قبل از آن سودهای پرداخت شده تا آنزمان از اصل پول کسر و الباقی مسترد میشه)

  بهتره سوادتون در مورد بازاریابی شبکه ای سالم که بیش از ۷۰ سال در دنیا در حال فعالیت و رشده رو بالا ببرید و برای منافع شخصی به هر پدیده بازاریابی برچسب هرمی و پانزی نزنید.

  جالبه بدونید بر اساس قوانین بازاریابی شبکه ای جهانی تمام نتورکهایی که در ایران قانونی هستند و در سایت اصناف معرفی شدن بدون استثنا از اساس مشکل دارن و اصل فلسفه نتورک مارکتینگ که حذف واسطه ها و رساندن مستقیم محصول به مصرف کننده با قیمت پایینتره رو زیر سئوال بردن و جالبه که کارشناسان!!! اونا رو تایید کردن!!!

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   سلام و درود خدمت شما دوست عزیز، امیدوارم ویدیو اول و دوم که در این مقاله استفاده شده رو کامل و با دقت دیده باشید. با دیدن ویدیوها و کمی تحقیق در فضای وب، سوالات مهمی در ذهن شکل میگیره از جمله اینکه : چرا این شرکت هیچ مجوزی از هیچ کدوم از مراجع اصلی بازار سرمایه نداره و آیا اصولا بدون مجوز میتونه برای دیگران سهام بخره یا بفروشه؟ چرا بیشتر از ۸۰ درصد بازدیدکنندگان GPM ایرانی هستن؟ این از دید شما عجیب نیست که یک سرمایه گذاری با سود تضمینی ۷۰-۸۰ درصد در سال، فقط بین ایرانی ها مشتری داره و اروپایی ها جذبش نشدن؟! اصلا چطور وقتی سود بانکی و سود بازار سرمایه و سود سبدهای سرمایه‌گذاری در غرب به زحمت به ۵ درصد در سال میرسه این سیستم حداقل ۷۲ درصد سود سالیانه تضمینی میده؟ چرا شرکتی که در بریتانیا ثبت شده و هیچ مدرکی دال بر سوییسی بودن نداره، ادعای سوییسی بودن می‌کنه؟ چرا هیچ اثری از اسامی ذکرشده به عنوان مدیران سایت در هیچ کجای فضای حقیقی و مجازی نیست؟ و چندین و چند سوال دیگر …
   در رابطه با ترفند پونزی هم باید گفت که یکی از معمولی ترین سیستم های جذب سرمایه و پرداخت سود توسط چنین شرکت های صوری دقیقا همین ترفند هست و نیازی به برچسب زدن نیست. در پایان توجه شما رو به لینک زیر جلب میکنم که چند تن از بالا دستی های یونیک فایننس رو در ایران دستگیر کردن و پلیس ایران بارها در همین ویدیو این شرکت رو هرمی دونستن. با سپاس از شما

   http://www.iribnews.ir/fa/news/2402541/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%B1%D9%85%DB%8C-%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%86%D8%B3

 12. Avatar

  من تو یونیک عضوم تا الان هم ماهیانه ۷۰۰ هزارتومن سود گرفتم اصلا هم مجبور نیستم عضو جدید ببرم.
  واقعا هم از خدماتش راضی ام
  در صورتی هرمی هست که شما برلی گرفتن سود مجبور باشی زیر مجموعه درست کنی ولی اینجا هیچ اجباری نیست

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   سلام و درود جناب رضایی عزیز، ممکنه شما تا یک سال دیگه هم حتی سود بگیرید و ممکنه تا یک ماه دیگه! بحث همینه که افراد عادی نمیتونن متوجه بشن که چنین شرکت هایی چه زمانی قصد خروج از بازار و بالا کشیدن سرمایه ی مردم رو دارن. اگر کنجکاو هستید که چجوری دارن به شما سود میدن، لطفا مقالاتی درباره ی “حقه ی پونزی” را مطالعه بفرمایید، با سپاس

 13. Avatar

  این کارگزار با خرید و فروش روزاته سهام منتفع میشود و ماهیانه حداکثر بین ۵/۵ تا ۶/۵ درصد سود پرداخت میکند که در بورس ایران فقط در یکروز نثبت خوردن سهامدار ۵ درصد مثبت در سهام خود کسب میکند .پس به تسبت بورس ایران مبلغ کمی هم پرداخت میشود .

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   عرض سلام و ادب خدمت شما دوست گرامی، در بورس ایران دامنه ی نوسان ۵ درصدی داریم اما چه کسی میتونه ادعا کنه که هر روز فقط سهامی رو میخره که مثبت ۵ بخورند ؟! چه کسی میتونه ادعا بکنه که برآیند سود روزانش همیشه در حد و حدود چنین رقمی باشه ؟! مورد بعد اینکه به نظر شما ادعای پرداخت سود بیش از ۷۰ درصدی در سال اون هم در اروپا، برای خود اروپایی ها نمیتونه جذابیت داشته باشه؟!! اگر چنین چیزی حقیقت داشت آیا خود اونها از این سیستم استفاده نمیکردن؟! در حالی که بیش از ۸۰ درصد بازدیدهای سایت یونیک فایننس فقط از ایران هست و در واقع مشتری اصلی این شرکت فقط ایرانی ها هستند، این برای شما کمی عجیب نیست ؟ چنین سودهایی در اروپا و آمریکا بیشتر شبیه شوخی هستن، حتی گفتنشون, چه برسه به عملی کردنشون! با سپاس از شما

 14. Avatar

  سلام چند تا از دوست های من هستند که سرمایه گذاشتن و بابت هر ۱۰۰۰ دلار در ماه ۸۰ دلار به مسترکارتشون واریز میشه.خیلی وسوسه انگیز هست…
  الان تقریبا ۱ سال میشه تو این کار هستن.ریسک نکردن و سرمایشون رو بیشتر از نفری هزار تا نکردن

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   با سلام خدمت شما، این شرکت های کاغذی معمولا از حقه ی پونزی استفاده میکنند و برای همین تا چند سال طبق گفته های خود عمل خواهند کرد، اما در نهایت زمانی که میزان ورودی جدید کاهش پیدا کند به سرعت شرکت هم از بین خواهد رفت. با سپاس از شما

  • Avatar

   بدون شک پایان قرارداد سایتشون مثل فایننشیال میره پایین و قابل دسترس نخواهد بود و اون سرمایه اولیه پَررر… انگار که یه پول قلمبه ای گذاشته باشن و همونو خورد خورد بهشون پسش بدن

 15. Avatar

  یک ساله تو یونیکم و همه ی مطالب بالا چرت و پرته و مردم رو گول نزنید

  • بهنام علی پور
   بهنام علی پور

   با سلام خدمت شما دوست عزیز، مطالب و ویدیو ها تماما با اسناد و مدارک خدمت شما عزیزان تقدیم شده است، اگر چنین شرکت یا شرکت هایی حتی پنج سال هم سابقه داشته باشند دلیل بر معتبر بودن آن ها نیست و در زمان مناسب و پس از رسیدن به اهداف خود به سرعت ناپدید خواهند شد. با سپاس از شما

 16. بهنام علی پور
  بهنام علی پور

  سلام و درود خدمت شما، اساس کار چنین شرکت هایی انجام تعهدات در بازه های زمانی کوتاه مدت هست تا از طریق جلب اعتماد بیشترین ورودی ممکن را به سیستم داشته باشند و جذب سرمایه ی حداکثری انجام بگیره، لذا یک سال اصلا زمان زیادی برای این نوع شرکت ها نیست. بارها درباره ی این شرکت جعلی در سایت ایران هشدار ، اخطار داده شده و سایت شرکت نیز یک بار فیلتر شده و در ویدیوهای این مقاله با دلیل و منطق درباره ی مشکل دار بودن شرکت توضیح داده شده، در نهایت انتخاب با خوانندگان عزیز است که در چنین شرکت هایی سرمایه گذاری بکنند یا نه . در ضمن بد نیست نگاهی هم به لینک زیر داشته باشید که چند تن از سرکردگان و لیدرهای یونیک فایننس در ایران رو دستگیر کردن، پیشنهاد میشه این ویدیو رو حتما نگاه بفرمایید، با سپاس از شما

  http://www.iribnews.ir/fa/news/2402541/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%B1%D9%85%DB%8C-%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%86%D8%B3

 17. Avatar

  با سلام خدمت شما بزرگوار ‌که انقدر دقیق شفاف سازی کردین و اینقدر دلسوزانه و با احترام پاسخ تمام کاربران را میدهید (حتی پاسخ کسانی که با مقاله مشکل دارند)
  یه موضوعی که هست اینه که اگر واقعا این شرکت وجود خارجی داشت و کلاهبرداری نبود، به دلیل تحریم و کمبود ارز ، از اینکه ارز وارد کشور میکرد، توسط رسانه های ایران تبلیغ میشد و دولت از این شرکت پشتیبانی میکرد چون با این کار به راحتی تحریم ها را دور میزد و قیمت ارز در ایران پایین میومد
  ولی به دلیل اینکه کلاهبرداری هستش و نه تنها ارز وارد کشور نمیکند بلکه فقط ارز خارج میکند، حفاظت اطلاعات و پلیس فتا خیلی جدی در حال مبارزه با این شرکت فیک و دیگر شرکت های نتورک تقلبی میباشد
  این نتورک امروز به من پیشنهاد شد و پرزنتم کردن و دو دل بودم که برم یا نه ولی با اطلاعات ارزشمند و دلسوزانه ی شما کاملا از عضو شدن منصرف شدم ولی سعی میکنم در اولین فرصت این افراد که به شعورم توهین کردن و قصد کلاهبرداری از من را داشتند را به پلیس فتا معرفی کنم
  مجددا از شما تشکر میکنم