شنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۷
صفحه اصلی / تحلیل تکنیکال / ویژگی های اصلی الگوی سروشانه سقف

ویژگی های اصلی الگوی سروشانه سقف

 

 

 

۱- وجود یک روند صعودی اولیه

۲- شانه چپ حجم معاملات سنگین تری دارد( نقطه A) و با یک موج نزولی به حفره نزولی B دنبال می شود.

۳- رالی دوم برای صعود آغاز می شود که با حجم معاملات کمتری همراه است. (نقطه C).

۴- کاهش بعد از قله دوم یعنی تا پایین تر از قله اول ( نقطه A) ادامه میابد و به سمت پایین ترین نقطه حفره نزولی قبلی حرکت می کند، ( نقطه D)

۵- رالی سوم (نقطه E) آغاز می شود و حجم معاملات کم آن قابل توجه می باشد و هرگز نمی تواند به قله قبلی صعود کند( نقطه C).

۶- الگو با شکسته شدن خط گردن کامل می شود.

۷- حرکت برگشتی به سمت خط گردن ( نقطه (G که در ادامه روند نزولی را به دنبال دارد. چیزی که کاملا مستند است وجود سه موج قابل تشخیص است. موج میانی (سر) بلندترین ارتفاع را نسبت به دو شانه ( نقاط Aو E) داراست. الگو تا زمانی که به خط گردن به طور قطع شکسته نشده باشد و قیمت زیر آن قرار نگرفته باشد کامل نمی شود. در اینجا دوباره نفوذ در حد ۱-۳% زیر خط گردن ما ملاک می باشد. یا اینکه به طور قطع ( مثلا دو روز کاری ) قیمت زیر خط گردن بسته شود که دراین  حالت شکسته شدن خط گردن تایید می شود. اما تا زمانی که در جهت پایین خط گردن شکسته نشود همواره احتمال اینکه یک الگوی واقعی سر و شانه نداشته باشیم هست و ممکن است روند رو به بالا مجددا آغاز شود.

برگرفته از کتاب تحلیل تکنیکال( جان مورفی)

گردآورنده: صادق صفری عضو ارشد پروتیم تی بورس

درباره ایمان صاحبدادی

ما شما را پولدار نمی کنیم، ما شما را موفق خواهیم کرد و ما باور داریم پول با موفقیت خواهد آمد.

این مطالب را نیز ببینید!

نمودار های قیمت

هر نمودار به جای هزاران واژه ارزش دارد. همه کارهایی که در تحلیل تکنیکی انجام می دهیم به نمودارها وابسته است هدف از خواندن نمودارهای قیمت یافتن حرکت بعدی قیمت در زمان است و برای این کار باید بدانیم که قیمت پیش از این چه کار کرده و اکنون در مقایسه با قبل در کجا قرار گرفته است. جمله نمودارهای شناخته شده بین معامله گران میتوان به نمودار خطی، نمودار میله ای، نمودار شمعی، نمودار نقطه- شکل(رقم)، نمودار کاگی، نمودار رنکو، شکست سه خط و قیمت - حجم  اشاره کرده که در اینجا به توضیح مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *